شرایط کنسلی تالارهای عروسی

با شروع شدن ماه محرم فعالیت تالارهای عروسی  کنسل شده است. البته این کنسلی تقریبا چند ماهی می شود که به خاطر شیوع ویروش کرونا آغاز شده است و تنها تالارها این اجازه را داشته اند که تا 50% پذیرای مراسم های مختلف و جشن های عروسی باشند یعنی اگر میزان ظرفیت قابل قبول تالار 500 نفر بوده است تنها این اجازه را داشته است که با نهایت 200 نفر پذیرای مراسم های مختلف باشد و این یعنی یک ضرر برای تالارهای عروسی  و به قول معروف کسادی کسب و کار آن ها.

اما جدا از تمام این صحبتها و تا قبل از شیوع ویروس کرونا مراسم های عروسی به خوبی در تالارهای مختلف برگزار می شد و هیچ مشکل و مسئله ای نبود مگر اینکه طرفین قرداد( عروس و داماد) بنا به دلیلی اقدام به کنسلی می کردند.

اما سوالی که در این میان برای تمام عروس و دامادها به وجود می آید این است که شرایط کنسلی تالارهای عروسی به چه شکلی می باشد. ما در بانک تالار قصد داریم در این مقاله به این پرسش عروس و دامادهای عزیز تا حد امکان پاسخ دهیم و آن ها را از شرایط کنسلی مطلع کنیم.

رزرو تالار عروسی

کنسلی تالارهای عروسی

یکی از موارد تلخی که در مراسم های عروسی اغلب اتفاق می افتد کنسلی مراسم است که می تواند به دلایل بسیار زیادی رخ دهد.

بدون شک در میان دوستان و اقوم خود این موضوع را شاهد بوده اید که تمام کارهای جشن خود را انجام داده اند اما به یک دلیل ناگهانی مجبور شده اند که اقدام به کنسلی کنند.

خب در چنین شرایطی، تالارهای عروسی چگونه باید برخورد داشته باشند و چه قوانینی برای این شرایط وجود دارد؟ این دقیقا همان نکته بسیار مهمی است که در زمان بستن قرار داد با تالارهای عروسی باید به آن دقت زیادی داشته باشید.

ناگفته نماند که در شرایط این چنینی هر دو طرف قرار داد حق دارند. عروس و دامادها به خاطر شرایطی که برایشان پیش آمده است و مدیریت تالار به این دلیل که یک روز از تالار خود را به آن ها اختصاص داده است و برای آن برنامه ریزی انجام داده  و قطعا این امکان هم برای او وجود ندارد که مشتری دیگری را بری ان روز جایگزین کند.

نکات مهم  نحوه بستن قرارداد تالار عروسی

راه حل

شما مجبور شده اید که مراسم عروسی خود را کنسل کنید حال باید ببینیم که چاره چیست؟ زیرا که هم شما نیاز به هزینه خود دارید و هم اینکه تالار باید جایگزین برای اون روز خالی خود داشته باشد.

بهترین کار این است که حتما مدیریت تالار در قرار دادهای خود یک بند مبنی بر شریط کنسلی تالارهای عروسی قید کرده باشد که بعد ها در چنین شرایطی دلخوری و بحثی برای هیچ یک از طرفین قرار داد به وجود نیاید.

خوشبختانه بسیاری از تالارهای عروسی به این مسئله فکر کرده اند و شرایط کنسلی را در قراردادهای خود آورده و متذکر شده اند. البته ناگفته نماند که این شرایط کنسلی طبق قوانین اتحادیه تالارها درج شده است

شرایط کنسلی تالار عروسی  طبق قوانین اتحادیه تالارها

در صورتی که بنا به هر دلیلی می خواهید تالار عروسی رزرو شده خود را کنسل کنید باید موارد زیر را در نظر داشته باشید..

•        تا  45  روز مانده به موعد قرار داد 5 درصد از حداقل منوی قرار داد کسر میگردد.

•        تا  30  روز مانده به موعد قرار داد 15 درصد از حداقل منوی قرارداد کسر میگردد.

•       تا  15  روز مانده به موعد قرار داد 20 درصد از حداقل منوی قرارداد از متولی کسر میگردد.

•       کمتر از 10 روز مانده به موعد قرار داد 30 درصد از حداقل منو قرارداد کسر میگردد.

آنچه درباره شرایط کنسلی تالار عروسی باید بدانید
جمع بندی

مسئله مهمی که درباره کنسلی تالارهای عروسی باید بدانید این است که مواردی که در بند قرار داد برای کنسلی قید می شود و ما هم در مطالب بالا به آن ها اشاره کرده ایم مریوط به هزینه و درصد مبلغی که بابت غذا باید پرداخت شود نمی باشد.


نظرات
نظری ثبت نشده است
ارسال نظر جدید